29 maja 2013

Dzień Dziecka na Grochowie

Orkiestra Sinfonia Varsovia oraz Fundacja Muzyka jest dla wszystkich, LAMALA, Warszawski Konkurs Pianistyczny

zapraszają na DZIEŃ DZIECKA na GROCHOWSKIEJ

DZIEŃ DZIECKA odbędzie się w Warszawie w siedzibie Orkiestry Sinfonia Varsovia przy ul. Grochowskiej 272. Poprzez działania warsztatowe towarzyszące wydarzeniu będziemy chcieli zachęcić Państwa oraz dzieci do wspólnego spędzania czasu w kreatywny sposób, nie zapominając przy tym o możliwości zakupu podczas imprezy książek najlepszych polskich wydawnictw. Warsztaty będą miały miejsce w budynku głównym/stajni/Sali prób oraz przed budynkiem głównym. Obecnie odbywają się tam cykliczne koncerty w wykonaniu artystów Orkiestry i jej gości, wystawy plakatu oraz szereg innych imprez kulturalnych. Wydarzeniu towarzyszyć będzie Akcja Labirynt 2013 oraz Koncert Laureatów 3. Warszawskiego Konkursu Pianistycznego dla uczniów szkół muzycznych I stopnia.

1 CZERWCA
START: 10.00
ul. Grochowska 272, siedziba Orkiestry Sinfonia Varsovia                                                          

Szczegóły wydarzenia dostępne są na stronach internetowych:

SMYKOFONIA  zapisy na koncerty  www.smykofonia.pl oraz eBilet.pl

Akcja Labirynt 2013  wstęp wolny

Zapisy na pozostałe warsztaty i koncerty: biuro@lamala.pl.

Koncert Laureatów 3. Warszawskiego Konkursu Pianistycznego dla uczniów szkół muzycznych I stopnia: Aula – budynek główny godz. 14.00 WSTĘP WOLNY


Wydarzenie będą tworzyć:
Smykofonia,  
Akcja Labirynt,
Mała Filharmonia Rozwoju,
Akademia Rozwoju Wyobraźni BUKA
Alena Trafimava
Art&Bizness
Szlam i Wałek
MALU STUDIO
MOKOPICO
Wydawnictwo Pentliczek
STREFA RYTMU
Wydawnictwo Widnokrąg
Wydawnictwo Zakamarki
Asia Kasztelaniec – Kierownik inicjatywy Tworzymy Razem
KIZIU MIZIU
FOTKI Z BUDKI
Alicja Szulc z Wytwórni Bajek
MADE WITH LOVE
Kolorowa Restauracja
LAMALA, która powstała pod koniec 2011 roku. To rodzinny sklep i księgarnia w jednym: miejsce, które sprzedaje i promuje unikalne pod względem designu, drewniane i tekturowe zabawki zarówno polskich jak i europejskich marek oraz starannie dobierane, ambitne, wartościowe literacko i ilustracyjnie, książki dla dzieci. Lamala stawia na jakość, estetykę i walory edukacyjne, a także zachęca do twórczej zabawy i pokazuje rodzicom, ile radości może dać wspólna zabawa z dzieckiem.


Zapraszamy serdecznie!


Czały program poniżej


PROGRAM:

SMYKOFONIA koncerty dla melomaluszków
Miejsce: Sala Prób

10:00  dla dzieci w wieku do 2 lat
11:15
  dla dzieci w wieku 2-5 lat
12:30
  dla dzieci w wieku 2-5 lat

zapisy na koncerty  www.smykofonia.pl oraz eBilet.pl

„Wieczorynka o poranku”
Na koncercie pojawią się ulubione przez dzieci, czasami znane także rodzicom, setki razy nucone przy zabawie melodie z bajek
i filmów. Dzięki nim przypomną się słuchaczom: królewna Śnieżka, Pocahontas, Kubuś Puchatek, Miś Uszatek, Reksio i Smerfy. Będzie dużo zabawy, a towarzyszyć jej będą saksofony, perkusja, kontrabas i fortepian.


Szymon Łukowski
 saksofony
Piotr Dąbrowski fortepian
Marcin Grabowski kontrabas
Błażej Gawlińsk perkusja
Ada Wdziękońska prowadzenieAKCJA LABIRYNT warsztaty artystyczne dla dzieci

Akcja Labirynt łączy twórczy potencjał dzieci, młodzieży, nauczycieli oraz młodych warszawskich artystów. Zapraszamy do udziału w warsztatach, których celem jest wzajemna inspiracja, rozwijanie zainteresowań artystycznych, eksperyment twórczy, poznawanie sztuki historycznej i współczesnej. Staramy się uwzględniać zainteresowania, potrzeby i możliwości uczestników, tak by ekspresja twórcza była też świetną zabawą. Program finansowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasto Stołeczne Warszawę. Partnerami są Orkiestra Sinfonia Varsovia, Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki oraz Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli.


Aula – budynek główny
11:00-14:00
WSTĘP WOLNY

“Bonjour y buenos dias!”

Akcja Performance
Spróbujemy w krótkim czasie otworzyć ciało i umysł, aby znaleźć się w sytuacji performatywnej. Pomoże nam w tym muzyka i obraz. Każdy przez chwile stanie się performerem występującym przed stworzoną przez nas samych publicznością. Zastanowimy się po co właściwie jest performence. A wszystko to zrobimy, przy okazji dobrze się bawiąc. Do dzieła!
Magda Grabowska prowadzenie

Kreatywne Dźwięki
Na warsztatach wspólnie stworzymy przezabawne i pełne nieoczekiwanych zwrotów akcji opowieści muzyczne – dźwiękowiska oraz utwory improwizowane przez uczestników i głosami uczestników, często zmienionymi nie do poznania. Będziemy elektronicznie przetwarzać wydawane dźwięki i uczyć się kreowania otaczającej nas przestrzeni akustycznej. Za pomocą nowoczesnych kontrolerów dźwięku, przeniesiemy się do lasu, jaskini, do centrum miasta, tam dokąd tylko zaprowadzi nas wyobraźnia.
Karolina Błasik prowadzenie
Olé! Hiszpańskie rytmy
Warsztat będzie intensywną przygodą z tańcem i muzyką hiszpańską. Wprowadzimy uczestników do magicznego świata kultury Hiszpanii poprzez zabawę, gorące, wybijane nogami i dłońmi rytmy flamenco oraz historię zmagań torreadora z bykiem pokazaną w tańcu pasodoble. Młodzi tancerze wzbogacą się o nowe, fantastyczne doświadczenia i dowiedzą się, co oznacza hiszpańskie Olé!
Ewa Ampulska, Katarzyna Stefanowicz prowadzenie
Jak to gra?
Zapraszamy w podróż do fascynującego świata dźwięków! Nauczymy się jak wydobywać dźwięk, poznamy tradycyjne instrumenty oraz muzyczne wynalazki. Przekonamy się, że muzyka powstaje dzięki naszej kreatywności. Każdy może grać, wystarczy chcieć. Instrumentami, jak magicznymi przedmiotami, otworzymy drzwi do krainy wspólnego muzykowania!
Adam Mazurek prowadzenie
Ser-realizm
Z czym kojarzy się Paryż? Z wieżą Eiffla, Sekwaną, bagietkami.. A może także z muzeami? Zabierzemy Was do jednego z nich. Ale będzie to miejsce szczególne: surrealistyczne, magiczne, komiczne! Tu obrazy wychodzą z ram, słowa układają się w wiersze, a zwiedzający.. nagle zaczynają śpiewać!
Stowarzyszenie Pedagogów Teatru

Władca ciszy
Mistrzyni Ciszy zabierze uczestników warsztatu w niemą podróż do krainy ciała. Razem z kandydatami na Władców Ciszy zbadamy ruch - jego zakres, formę, gęstość, jakość. Wyrazimy emocje bez słów i słowa bez dźwięku. Zgłębimy tajniki iluzji.
Fundacja Sztuka Ciała - Katarzyna Markowska, Joanna Płóciennik prowadzenie.


DLA DZIECI  DO 6- ego ROKU ŻYCIA

Małej Filharmonii Rozwoju
"Nęcące nutki”
Miejsce: w budynku głównym
Planowane warsztaty:  30 min (11:30 – 12:00) – I warsztat dla dzieci do 4 roku, 60 min (12:30 – 13:30) – II warsztat dla dzieci (4-6 lat)
Bilet: 7 zł od dziecka (rodzic bezpłatnie) I warsztat
Bilet: 10 zł od dziecka (rodzic bezpłatnie) II warsztat
Kto niezwykłą melodią zachęcił owieczkę do opuszczenia stada? Dlaczego dziwne dźwięki szalały na wszystkie strony? Gdzie nagle znalazła się owieczka? I co tam usłyszała? Zabierzemy dzieci w podróż do niezwykłego świata muzyki. Podczas bajecznej opowieści będziemy pochłaniać niesamowite dźwięki muzyki klasycznej granej na instrumentach, jakich? a to jest tajemnica. Będą szumy, szmery, wiski, grzmoty, trzask. Nie zabraknie kształcących zabaw przy muzyce na żywo.
Uwaga zarażamy muzyką!
Mała Filharmonia Rozwoju to zespół muzyków, aktorów oraz rytmiczek oferujących swoje zamiłowanie do sztuki, doświadczenie pedagogiczne i wiedzę muzyczną.  Wszystko to dla dzieci, aby już na wstępie do życia mogły zanurzyć się w fascynujący świat dźwięków. Wiemy, jak ważny jest sposób, w jaki dziecko zostanie zachęcone do muzykowania, dlatego zajęcia tworzymy w sposób atrakcyjny dla malucha.  Głównym elementem naszych spotkań jest muzyka grana na żywo, na różnych czasem bardzo nietypowych instrumentach. Dzieci są przenoszone w świat bajki oplecionej w odgłosy instrumentów i skrupulatnie dobraną muzyką.  Bajki i baśnie, które maluch tak bardzo lubi w połączeniu z utworami prezentowanymi na żywo, pozwalają dzieciom na pełny odbiór przekazywanych treści. Ważnym elementem, oprócz żywego kontaktu z muzyką, są ćwiczenia rytmiczno-ruchowe. Specjalnie wybrane zadania muzyczne stymulują dzieci, a wszystko to poprzez zabawę. Na zajęciach ćwiczymy m.in.: skupienie, pamięć, koordynację słuchowo-ruchową, poczucie przestrzeni i rytmu. Obcowanie z żywą muzyką wyrabia u dzieci poczucie piękna nie tylko w dziedzinie muzyki, ale piękna w ogóle. Warsztaty z Małą Filharmonią Rozwoju to połączenie koncertu muzyki klasycznej, bajki, rytmiki - dzięki czemu dzieci nie nudzą się i chętnie biorą udział w zajęciach, a tym samym chłoną niesamowitą magię muzyki.

Dom Aukcyjny Abbey House
"Mały Artysta”
Miejsce: przed budynkiem głównym
Planowane warsztaty: 90 min (10:00 – 11:30) – I warsztat, 90 min (12:00 – 13:30) – II warsztat
Warsztaty są bezpłatne
Warsztaty pozwolą odkryć najmłodszym niezwykły świat sztuki. W trakcie półtoragodzinnego spotkania dzieci będą miały okazję podzielić się swoimi przemyśleniami i odczuciami na temat sztuki oraz poznać najsłynniejsze dzieła. Następnie w ruch pójdą farby, pędzle i płótna, a każde dziecko będzie miało możliwość stworzyć swoje pierwsze dzieło sztuki. Organizatorem warsztatów jest Dom Aukcyjny Abbey House. Pod koniec warsztatów dzieci otrzymają upominek od firmy Pat&Rub.

Strefy rytmu
"Strefa rytmu”
Miejsce: stajnia
Planowane warsztaty:  30 min (10:15 – 10:45) – I warsztat dla dzieci do 4 roku, 30 min (11:15 – 11:45) – II warsztat dla dzieci (4-6 lat), 30 min (12:15 – 12:45) – III warsztat dla dzieci (4-6 lat), 30 min (13:15 – 13.45) – IV warsztat dla dzieci powyżej 6 roku.
Bilet: 10 zł od dziecka (rodzic bezpłatnie)
Bębny dla dzieci to spotkanie z rytmem i wyjątkowymi instrumentami, jakimi są bębny etniczne z Afryki - djembe i inne perkusjonalia. Na naszych warsztatach dzieci dadzą upust niespożytej energii, bawiąc się rytmem, muzyką i dźwiękami, pod okiem animatora zabaw perkusyjnych dla dzieci, znanego i lubianego Gwidona Cybulskiego - multiinstrumentalisty i śpiewającego autora piosenek m.in. w zespole Gadająca Tykwa. Zabawy perkusyjne przeplatane są piosenkami i bajkami, inspirowanymi afrykańską mitologią, codziennością i krajobrazem.
Strefa Rytmu to zespół perkusyjny i szkoła gry na bębnach etnicznych, działająca w Warszawie, w Centrum Kultur Świata. Założycielem jest Kuba Pogorzelski, perkusjonalista i socjolog, specjalizujący się od wielu lat w grze na afrykańskim bębnie djembe. Po wielokrotnych podróżach edukacyjno-muzycznych do Afryki Zachodniej - mekki świata bębnów, zaprosił do współpracy gwinejskiego perkusistę, Mohameda Gasparda Conde, z którym uczą tradycyjnej muzyki djembe w Strefie Rytmu i na warsztatach w całej Polsce. Poza bębnami afrykańskimi, w Strefie można uczyć się gry na kubańskich bębnach conga i bata, oraz uczestniczyć w brazylijskiej orkiestrze samby batucady. Szkoła współorganizuje również festiwal perkusji i tańca Around the Rhythm Festival, w ramach którego zaprasza mistrzów gatunków perkusyjnych z Europy i świata. Więcej o zespole i szkole na stronie: www.strefarytmu.pl

SZLAM I WAŁEK

"Królewny, Smoki i dzielni Rycerze, czyli Podróż do królestwa Wyobraźni”
„Instytut Szalonych Mebli”
Miejsce: przed budynkiem głównym
Bilety: 20 zł od dziecka w przypadku warsztatów płatnych (prace z warsztatów płatnych będą wypalone i będą do odbioru w Pracowni) – rodzice bezpłatnie.
Planowane warsztaty:
· 10.00-10:45 bezpłatne
· 11.00-11:45 pt. (płatne) "Królewny, Smoki i dzielni Rycerze, czyli Podróż do królestwa Wyobraźni”
· 12.00-12:45 bezpłatne
· 13.00-13:45 pt. "Instytut Szalonych Mebli" (płatne)
· 14.00-14:45 bezpłatne
Szlam i Wałek powstał z potrzeby dzielenia się naszą wspólną pasją, jaką jest ceramika. Szlam i Wałek to przedsięwzięcie prowadzone przez warszawskie ceramiczki, członkinie Związku Ceramików Polskich-Barbarę Osicę i Agnieszkę Leonczuk. Prowadzimy warsztaty ceramiczne w szkołach, przedszkolach, zajęcia w pracowni dla dzieci i dla dorosłych, warsztaty rodzinne, ceramiczne urodziny, bierzemy udział w imprezach plenerowych.
Poprzez swoją pracę chcemy dawać dzieciom możliwość swobodnego wyrażania siebie, odkrywania swych możliwości i pasji. Dzieci lubią lepić na zadany temat, który pozostawia jednak wiele swobody, dlatego wielkim powodzeniem cieszą się ostatnio zajęcia związane z designem. Z wielką chęcią projektują np. najwspanialsze pomniki w mieście, siedziska, nietypowe domy. Na  zajęciach dzieci wykorzystują w nowy sposób, tworzywo jakim jest glina, a przy tym dowiadują się na czym polega praca: architekta, projektanta i handlowca, ponieważ my wtedy wcielamy się w inwestorów i próbujemy ich projekty „kupić”. Więcej na www.szlamiwalek.pl
Agnieszka Leonczuk – z wykształcenia architekt, z zamiłowania ceramik. Członek Związku Ceramików Polskich. Prowadzi własną „ALE Pracownię”. Jej prace można obejrzeć na www.alepracownia.blogspot.com Barbara Osica – z wykształcenia plastyk i historyk sztuki. Członek Związku Ceramików Polskich. Prowadzi pracownię rękodzieła oraz galerię o nazwie „Pracownia NieZapominajka”. Swoje prace prezentuje na stronie www.pracownianiezapominajka.pl.

MOKOPICO
"Klocki Plus-Plus”
Miejsce: w budynku głównym
Planowane warsztaty: od godz. 10.15 do godz. 14.30
Warsztaty są bezpłatne, zapisów brak (uwaga: liczba miejsc ograniczona!).
Warsztaty, podczas których dzieci będą miały okazję bawić się, a zarazem twórczo wykorzystać możliwości klocków duńskiej marki Plus-Plus. Klocki te dają niemalże nieograniczone możliwości budowania najrozmaitszych kształtów, przedmiotów. Klocki rozwijają dziecięcą wyobraźnię oraz kreatywność.
Mokopico to firma powstała z myślą o produktach, które zostały zaprojektowane dla dzieci, ale też dla tych wszystkich, którzy cenią prostą formę i najwyższą jakość wykonania. Zgodnie z zasadą "jakość ponad ilość" wybieramy tylko takie produkty, które w swojej prostocie dają możliwość rozwijania kreatywności, pobudzają wyobraźnię i pokazują jak proste zabawki odkrywają...inną postać rzeczy. To dlatego nawiązaliśmy współpracę z duńską firmą Plus-Plus, która oferuje klocki dające możliwość kreatywnej zabawy. Jedynym narzędziem jest tu dziecięca wyobraźnia. Klocki Plus-Plus to duński design w czystej postaci. To coś więcej niż zwykłe budowanie z klocków, to źródło inspiracji do tego, aby dzieci same uzyskiwały oryginalne rozwiązania i aby same odkryły inną postać rzeczy. Mokopico to nowe podejście do zabawy, starannie wybierane produkty, to coś więcej niż tylko zabawki.
Mokopico jest wyłącznym dystrybutorem w Polsce klocków Plus-Plus.  www.mokopico.pl. Klocki są dostępne w sprzedaży w wybranych, dobrych sklepach z zabawkami i produktami dla dzieci. Do kupienia w LAMALI:  www.lamala.pl

WYDAWNICTWO PENTLICZEK
"OBUDŹ W SWOIM DZIECKU GENIUSZA”
Miejsce: w budynku głównym
Planowane warsztaty:  1,5 h (11.00-12.30) I warsztat dla dzieci do 2,5 roku.
     1,5 h ( 13.00-14.30) II warsztat dla dzieci powyżej 2,5 roku.
Warsztaty są bezpłatne, obowiązują zapisy,
Czytanie globalne to metoda nauki czytania małych dzieci poprzez grę i zabawę. Główną zaletą tej metody jest możliwość rozpoczęcia nauki w bardzo wczesnym wieku. Nauka zachodzi z pominięciem żmudnego okresu literowania, dlatego dzieci uczone tą metodą uwielbiają czytać, a czytające trzylatki to w tej metodzie standard. Uczestnicy spotkań dowiedzą się co to takiego czytanie globalne, jaki jest jego cel, jak samodzielnie przygotować materiały do pracy z dzieckiem, a także w jaki sposób sprawić, by nauka stała się zarówno dla dziecka, jak i rodzica fascynującą zabawą. Przed każdym warsztatem wykład dla rodziców. W trakcie warsztatów zostanie ogłoszony i zarazem rozstrzygnięty konkurs. Dzieciom gwarantujemy wspaniałą zabawę!
Wydawnictwo Pentliczek specjalizuje się w tworzeniu materiałów edukacyjnych dla dzieci w wieku przedszkolnym i przedprzedszkolnym. Wszystkie pozycje wydawnictwa zostały zaprojektowane z myślą o stymulacji rozwoju małego dziecka. Pozycje wydawnictwa będzie można zakupić w trakcie wydarzenia na stanowisku LAMALI.

ALENA TRAFIMAVA

„SMOKI LATAJĄCE”
Miejsce: przed budynkiem głównym
Czas trwania: od godz. 10.00. do godz.12.00
Warsztaty są bezpłatne,  zapisów brak
Podczas warsztatów każdy będzie mógł poczuć się artystą. Będziemy malować, dekorować, oklejać duże Smoki Latające. Recyklingowe materiały mają na celu zainspirowanie dzieci do tworzenia własnych zabawek z niebanalnych materiałów. O tym kim jest Smok Latający można się dowiedzieć na stronie www.smoklatajcy.plWarsztaty poprowadzi autorka Smoka, designerka Alena TRAFIMAVA. 
Alena Trafimava projektantka form użytkowych, koordynatorka projektów. Finalistka konkursu YOUNG DESIGN 2011 z projektem "Ogród Probiotyczny". Od 2002 do 2006 studiowała na Białoruskiej Państwowej Akademii Sztuk Pięknych w Mińsku, a od 2006 do 2009 na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, gdzie obroniła tytuł magistra. Brała udział w wielu wystawach wzornictwa, między innymi: Przetwory, Łódź Design Festival, Gdynia Design Days, Mińsk Design Week.
Jest jedną z organizatorów warsztatów etno designu “Etno-projekt”. Z ostatnich realizacji, zaprojektowała dekoracje sufitowe dla pierwszego w Polsce Muzeum dla dzieci im. Janusza Korczaka w Warszawie.  Portfolio autorki można znaleźć na stronie:www.alenatrafimava.com.
Kraina Smoka Latającego nie ma granic, przyłącz się!!!

MALU STUDIO
"POKOLORUJ WARSZAWĘ”
Miejsce: przed budynkiem głównym
Planowane warsztaty:  warsztat trwa 1 godzinę, pierwszy z cyklu rozpoczyna się o 10.00, następne co godzinę.
Bilet: 5 zł od dziecka (rodzic bezpłatnie), zapisów brak.
"Pokoloruj Warszawę" to zajęcia plastyczne w oparciu o kolorowankę Malu. Na dużą mapę Warszawy naniesiemy rysunki wykonane przez dzieci. Specjalnie przygotowane arkusze kolorowanki pomogą najmłodszym w wykonaniu zadania.  Wskazówką będą również przygotowane wcześniej zdjęcia. Dodatkową atrakcją będzie losowanie tematu pracy. W ten sposób stworzymy niepowtarzalną mapę Warszawy, którą wzbogacimy także o mosty!

Z udziałem najmłodszych stworzymy naszą własną mapę Warszawy. Dzieci będą mogły narysować ważne i ulubione miejsca oraz warszawskie zwierzęta: wiewiórki, wróbelki, łabędzie i pawie w parkach, a także obiekty, które wpisały się w nasz krajobraz - barki na Wiśle, balon, czy Grubą Kaśkę.

ASIA KASZTELANIEC
WOJTEK JÓZEFWICZ
"STWORZYMY TO ZABĘBNIMY” – tworzenie instrumentów perkusyjnych” I warsztat
 "STWORZYMY TO ZATRĄBIMY”– tworzenie instrumentów dętych” II warsztat
"STWORZYMY TO POSZARPIEMY – tworzenie instrumentów” III warsztat
Miejsce: przed budynkiem głównym
Planowane warsztaty:  1h  (10:15 – 11:15) – I warsztat, 1 h (11:30 – 12:30) – II warsztat, 1h (13.00 – 14:00) – III warsztat.
Bilet: 10 zł od dziecka (rodzic bezpłatnie)

W trakcie warsztatów za cel obierzemy rozbudzenie świadomości estetycznej i zdolności obserwacji przedmiotów wokół i możliwości ich codziennego wykorzystania. Różnorodność rozwiązań plastycznych i wyczarowanych dźwięków sprawi z pewnością dużo radości.

Asia Kasztelaniec - Czarodziejka. Czaruje uśmiechem, głosem i dobrym słowem. Z plastikowej butelki potrafi zrobić kwiat a ze skarpety lalkę. Prowadzi wesołe, konstruktorskie zajęcia art-recyklingowe dla dzieci „KREATURKI” oraz autorskie warsztaty tworzenia biżuterii hand-made „ZE SKRAWKÓW CODZIENNOŚCI”.  Pisze i realizuje scenariusze zabaw kreatywnych dla dzieci nawiązujące do podróży, historii sztuki i literatury dziecięcej. Angażuje siebie i twórczych przyjaciół w różne działania kreatywne mniej i bardziej komercyjne. Współpracuje m.in.: z: Atelier Foksal, Muzeum Literatury, Domem Inspiracji, Akademią Wolnego Czasu i wieloma Rodzicami. Prywatnie - mama elokwentnej i rosłej trzylatki Stasieńki.
Wojtek Józefowicz - reprezentuje grupę artystów, u których talent i determinacja rozwinęły się samoistnie. Wręcz z premedytacją unikał wpływów i edukacji, by strumień intuicyjnego rozwoju przepływał naturalnie i bezpośrednio. Wyjątkiem był tu epizod we włoskiej szkole, który zdaniem twórcy trwał za długo, ale za krótko na szczęście, by wywrzeć negatywne skutki ograniczeń i manieryzacji. Najlepszym (zdaniem artysty) do niego samego sposobem nauki jest inspiracja wynikająca z bezpośredniej kontemplacji dzieł wielkich mistrzów. Taka postawa jest rzecz jasna wynikiem dużej dbałości o poczucie własnej niezależności, która miała niemałe znaczenie w wyborze drogi twórcy, jako sposobu na życie. Drugą równorzędną wartością, o której wspomina jest uczciwa wymiana wynikająca z szacunku. Tworzenie sztuki użytkowej to dwa świetnie uzupełniające się aspekty, służące samorealizacji. PIĘKNO I ESTETYKA TO FORMA SZACUNKU, Z JAKIM WYCHODZI SIĘ DO DRUGIEGO CZŁOWIEKA, UŻYTKOWOŚĆ ZAŚ DAJE RODZAJ ILUZORYCZNEGO PONIEKĄD ODCZUCIA, ŻE WYSIŁEK TEJ MA JAKIŚ SENS.


KIZIU MIZIU
"KONIK na PATYKU”
„PLUSZAKI-ROZRABIAKI”
Miejsce: w budynku głównym
Planowane warsztaty:  1h (10:00 – 11:00) – I warsztat dla dzieci od 5 roku, 1 h  (12:00 – 13.00) – II warsztat dla dzieci od 3 roku.
Bilet: 10 zł od dziecka (rodzic bezpłatnie)

W trakcie pierwszego warsztatu dziecko z rodzicem wykona z półproduktów i innych surowców konika na patyka. Dziecko zabierze konika do domu. Wszystko udokumentujemy  fotografią. W trakcie drugiego warsztatu dziecko za pomocą materiałów recyklingowych wykona wraz z rodzicem wymyśloną przez siebie zabawkę, którą następnie zabierze ze sobą do domu.

Zajęcia poprowadzi Dorota Godlewska – absolwentka Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, założycielka marki KIZIU MIZU. Kiziu Miziu to oryginalne, recyclingowe oraz bezpieczne zabawki dla dzieci i dorosłych. Wykonane z ekologicznych i 100% biodegradowalnych tkanin, niepotrzebnych już nikomu ubranek.
DLA DZIECI OD 6-8 LAT

WYDAWNICTWO ZAKAMARKI
"UCZUCIA CO TO TAKIEGO?”
Miejsce: w budynku głównym
Planowane warsztaty: od godz. 10.15 do godz. 11.15
Warsztaty są bezpłatne,  zapisów brak (ilość miejsc ograniczona!)
Wydawnictwo Zakamarki zaprasza na interaktywne warsztaty podejmujące problematykę uczuć, relacji i tolerancji. W przekonaniu, że MYŚLENIE, TO ŚWIETNA ZABAWA zachęcimy dzieci do analitycznego i krytycznego myślenia oraz do przyglądania się własnym emocjom, nazywania ich i mówienia o nich. Punktem wyjścia do warsztatów będzie książka francuskiego profesora filozofii Oscara Brenifiera UCZUCIA CO TO TAKIEGO? z serii Dzieci Filozofują. Każdy tom tej serii zawiera sześć ważnych pytań odnoszących się do codziennego życia dziecka. Każde pytanie prowadzi do sześciu odpowiedzi, których mogłoby udzielić dziecko. Z kolei po każdej odpowiedzi pojawia się kilka nowych pytań, które w jakiś sposób podważają wcześniejszą odpowiedź, co pozwala spojrzeć na problem z różnych stron i skłania do dyskusji. Charakterystyczne ilustracje oparte na koncepcji żartu rysunkowego stanowią dodatkowy, humorystyczny komentarz atrakcyjny dla młodego odbiorcy. Książki wydawnictwa dostępne w LAMALI.

WYDAWNICTWO BUKA
"Obrazy i dźwięki – plastyczne improwizacje inspirowane muzyką”
Miejsce: w budynku głównym
Planowane warsztaty:  1,5h (10:30 – 12:00)
Bilet: 20 zł od dziecka (rodzic bezpłatnie)

Jakiego koloru jest cisza?
Czy echo można wyciąć z papieru? 
Jak namalować stukot?

Na te i wiele innych pytań będziemy szukać z dziećmi odpowiedzi. Warsztaty mają na celu stymulowanie wyobraźni, rozwijanie kreatywności, uwrażliwianie na dźwięk, jego barwę i brzmienie. Zainspiruje nas muzyka, która pozwala rozwinąć skrzydła wyobraźni, a ta nie zna reguł ani ograniczeń. Niemożliwe staje się możliwe…

Warsztaty poprowadzi Wydawnictwo BUKA
Książek wydawanych przez Bukę najmłodsi słuchają z zapartym tchem, a przyjemności obcowania z nimi nie odmawiają sobie także dorośli. Siłą audiobooków BUKI są znakomite teksty literackie (Kern, Wawiłow, Janczarski, Hawthorne) w interpretacjach wybitnych aktorów (Dymna, Englert, Kowalewski, Stuhrowie, Talar, Tyniec). Do tego oryginalne, specjalnie komponowane muzyczne tło i estetyczna szata graficzna, które sprawiają, że publikacje BUKI należą do unikatowych na rynku książki audio.  BUKA ma w swojej ofercie trzy serie wydawnicze: Mądre bajki (3+), Mity greckie (5+), Mistrzowie wyobraźni (7+). Publikacje wydawnictwa zostały uhonorowane licznymi nagrodami w konkursach Świat przyjazny dziecku oraz Książka Audio Roku, a audiobook Rozśmieszanki, Rozmyślanki Usypianki z wierszami Danuty Wawiłow  otrzymał wyróżnienie w konkursie HIT 10-lecia dla najlepszej książki audio dla dzieci. Fragmentów audiobooków wydawnictwa można posłuchać na www.buka.com.pl. Audiobooki są dostępne w sprzedaży w LAMALI.

Autorem muzyki, którą usłyszymy podczas warsztatów jest Maciej Mulawa - kompozytor, aranżer, reżyser dźwięku, absolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Plastyczną stroną warsztatu zajmą się: Eliza Proszczuk - absolwentka Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Akademii Sztuk Pięknych w Rotterdamie i Małgorzata Brus – kostiumolog.

WYDAWNICTWO WIDNOKRĄG
"Łodzie”
Miejsce: przed budynkiem głównym
Czas trwania:  1h (10.30:00 – 11.30)
Warsztaty są bezpłatne,  zapisów brak (ilość miejsc ograniczona!)
Pokażemy, jakie pojazdy zabawki można wykonać z drutu, blachy. Odpowiemy sobie na pytanie, czy na statkach można rozgrywać mecze piłkarskie. Dowiemy się, w jaki sposób przepędzane są "demony" z odmętów rzek. Wykonamy  nasze własne  "łodzie z trzciny totora". Warsztaty poprowadzi Katarzyna Węgiełek – autorka książki „Z notatnika młodego podróżnika. Pojazdy i nie tylko.”
Wydawnictwo Widnokrąg powstało z pasji do książek. Zafascynowane otaczającym nas światem wydajemy własne, autorskie książki, w których staramy się go pokazać. Publikujemy książki dla dzieci i młodzieży, które przybliżają młodym czytelnikom w Polsce życie w różnych, często odległych częściach świata. Nasze książki uwrażliwiają na inność i pomagają zrozumieć odmienność. Przybliżamy też literaturę dziecięcą i młodzieżową z innych krajów, szczególnie tę uhonorowaną międzynarodowymi nagrodami, zarówno w zakresie literatury, jak i ilustracji.

Wydarzenie sfilmuje Alicja Szulc z Wytwórni Bajek, latający animator kultury, absolwentka pedagogiki społeczno – opiekuńczej na Akademii Pedagogicznej w Krakowie. Ukończyła realizację obrazu na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Wykładowczyni w Zespole Szkół Fototechnicznych w Warszawie. Współpracuje z Towarzystwem Inicjatyw Twórczych „Ę”, Stowarzyszeniem „U Siemachy”, EFTe oraz ze Sztukarnią.

FOTKI Z BUDKI  - to unikalny projekt – połączenie technologii z tradycyjną fotografią wysokiej jakości. To bardzo prosty w obsłudze automat do robienia zdjęć. Stajesz przed fotobudką, uśmiechasz się, dotykasz do ekranu i w 10 sekund masz WYDRUKOWANE ZDJĘCIE – pamiątkę na zawsze. Fotobudka daje pełną wolność w pozowaniu, ze względu na to, że nie ma fotografa, stoisz swobodnie, jak przed lustrem i widzisz każdą swoją minę w ekranie monitora, przez co masz wpływ na swoją kreację. Na niesamowitą przygodę z fotografią zapraszają www.fotkizbudki.pl

MADE WITH LOVE ciasta ♥ ciasteczka ♥ tarty słodkie i słone ♥ cake pops ♥ słodkości ♥ brownie pop’s  - wszystko dla was!
KOLOROWA RESTAURACJA Jak wiele jest miejsc po prawej stronie Wisły, w których możesz dobrze i zdrowo zjeść? Pewnie sporo. A jak wiele z tych miejsc potrafi otoczyć Cię prawdziwymi, małymi dziełami sztuki, zarówno na talerzu jak i wokół niego, nie narzucając przy tym wygórowanych cen i sztywnej atmosfery? Więcej informacji: https://www.facebook.com/RestauracjaKolorowa

                                                                              ZAPRASZAMY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!